You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

NEWS & EVENTS:

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی
خراسان شمالی دارای ۲۴ پروژه گردشگری در حال ساخت است

بجنورد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: ۲۴ پروژه گردشگری با اعتبار بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان در استان در حال ساخت است

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان‌پناه اظهار کرد: ۲۴ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۱۱۰ میلیارد و ۶۴۸ میلیون ریال در شهرستان‌های هشتگانه استان در حال ساخت است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی ادامه داد: مرکز تفریحی گردشگری، هتل، اقامتگاه‌ها بوم‌گردی، مجتمع اقامتی پذیرایی و بین‌راهی، کمپینگ گردشگری و سفره‌خانه سنتی ازجمله این پروژه‌ها است که با هدف توسعه زیرساخت‌های گردشگری، ایجاد می‌شود.

وی افزود: تعدادی از این پروژه‌ها پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارند و بهره‌برداری از آن‌ها در سال جاری پیش‌بینی شده است.

یزدان پناه بابیان اینکه با بهره‌برداری از پروژه‌های در حال ساخت حوزه گردشگری برای حدود ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵۹ مرکز اقامتی، رفاهی و پذیرایی در خراسان شمالی وجود دارد که ظرفیت پذیرش بیش از یک هزار نفر را دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی در انتها گفت: خراسان شمالی با بیش از ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲۴ منطقه نمونه ملی و استانی و هشت روستای هدف گردشگری مقصدی بکر برای طبیعت دوستان و علاقه‌مندان به فرهنگ و آئین‌های اقوام مختلف است.