You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

NEWS & EVENTS:

فرماندار دامغان:
دامغان ۱۰۸ واحد فراوری پسته دارد

سمنان- فرماندار دامغان از فعالیت ۱۰۸ واحد فراوری پسته در این شهرستان خبر داد و گفت: شهرک صنعتی دامغان با بهره مندی از زیر ساخت‌های مناسب آماده جذب سرمایه‌گذار است

 

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر مجد عصر چهارشنبه در جلسه هماهنگی و پیگیری مسائل و موارد مرتبط با احداث طرح هتل چهار ستاره گردشگری و مرکز تجارت جهانی پسته دامغان به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۸ واحد فرآوری پسته در این شهرستان مشغول فعالیت هستند، ابراز داشت: از این تعداد ۲۸ واحد به صورت صنعتی فعالیت دارند.

وی بابیان اینکه شهرک صنعتی دامغان با توجه به بهره‌مندی از زیرساخت‌های مناسب، امروز آمادگی جذب سرمایه‌گذاران را دارد، افزود: توجه به خواست و مطالبات سرمایه‌گذاران و تسهیل درروند امور برای حضور هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران در دستور کار قرار دارد.

انجام مساعدت با سرمایه گذاران

فرماندار دامغان بابیان اینکه در خصوص راه‌اندازی این هتل چهار ستاره و مرکز تجارت پسته همه گونه مساعدت و همکاری تا حصول نتیجه انجام خواهد شد، ابراز داشت: سرمایه‌گذاران این طرح نیز باید مجدانه و مستمر پیگیر مسائل و موارد مربوط به طرح باشند.

مجد بابیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی دامغان نیز یکی دیگر از ظرفیت‌هایی که سرمایه‌گذاران را برای حضور در این شهرستان ترغیب می‌کند، تصریح کرد: اگرچه کم‌آبی نیز از جمله مواردی که حضور سرمایه‌گذاران را با مشکل مواجه می‌کند اما این موانع باید رفع شود.

وی بابیان اینکه فعالیت صندوق‌های روستایی به توسعه اقتصادی کمک می‌کند، افزود: سال گذشته دولت تدبیر و امید بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان از طریق صندوق‌های روستایی به این بخش کمک کرده است.

طولانی شدن روند پروژه ساخت هتل

رئیس انجمن توسعه پایدار دامغانی‌های مقیم مرکز نیز در این جلسه بابیان اینکه این انجمن قصد دارد تا پروژه‌ای بسیار بزرگ با عنوان هتل چهار ستاره و مرکز تجارت پسته را در مساحت ۷۰ هزار متر مربع بنا، احداث کند، ابراز داشت: پروسه واگذاری زمین برای احداث این مجموعه علی رغم مصوبات صورت گرفته، طولانی شده که امروز مطالبه این انجمن تسریع درروند امور در این حوزه است.

کلایی بابیان اینکه این پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۱۰۰ میلیارد تومان در دو بخش گردشگری جهانگردی و تجارت احداث می‌شود، تصریح کرد: ۱۵۰ اتاق، رستوران، سالن ورزشی، استخر، تالار پذیرایی و غیره از جمله امکانات در نظر گرفته‌شده برای این هتل چهار ستاره است.

وی افزود: انجمن با تلاش‌های خود، از سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران بسیاری را در بخش‌های کشاورزی و صنعت به شهرستان دامغان گسیل داشته است لذا وجود جاذبه‌ها و ابنیه‌های تاریخی گردشگری و همچنین پسته می‌طلبد تا راه‌اندازی این پروژه و مرکز تجارت در اولویت قرار گیرد.