You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

NEWS & EVENTS:


سرمایه‌گذاری عظیم بانک توسعه اروپا در جنگ با کرونا

بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD) اعلام کرد این نهاد در نیمه نخست سال جاری و به منظور حمایت از اقتصادهای متاثر از شیوع کرونا در این منطقه، رقم رکوردشکن ۱/ ۵ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری کرده است.

 

به گزارش نیویورک تایمز، این بانک اروپایی اعلام کرد ضربه پاندمی به ۳۸ اقتصادی که این نهاد در آنها سرمایه‌گذاری کرده (از استونی گرفته تا مصر و مراکش و مغولستان) «شدید» بوده است و پیش‌بینی می‌کند میانگین کاهش رشد اقتصادی این منطقه در سال جاری ۵/ ۳ درصد باشد. این بانک در ادامه اضافه کرد که حجم سرمایه‌گذاری‌ها در مقایسه با نیمه نخست سال ۲۰۱۹ بیش از سه برابر افزایش یافته و این در حالی است که حدود ۲ میلیارد یورو برای تامین بودجه مبادلات تجاری صرف شده است.

یافته‌ها حاکی از آن است که ترکیه حدود یک میلیارد یورو یا یک‌پنجم کل سرمایه‌گذاری این بانک را در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده و مصر با ۴۵۹ میلیون یورو دومین ذی‌نفع بزرگ این سرمایه‌گذاری‌ها بوده است. رسیدگی به آثار ناشی از پاندمی همچنین به این معنا است که توسعه احتمالی عملیات‌های این بانک در منطقه آفریقای سیاه فعلا متوقف شده است. این بانک که مالکیت بخش عمده آن در اختیار کشورهای گروه جی ۷ است، تاکید کرده است که انتظار دارد در طول سال ۲۰۲۱ حدود ۲۱ میلیارد یورو دیگر سرمایه‌گذاری کند.

 

ایبنا