You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

NEWS & EVENTS:


برگزاری نمایشگاه هفته سبز برلین و ضرورت تلاش جهت حضور شرکت‌های ایرانی در آن

هشتاد و ششمین نمایشگاه هفته سبز برلین (IGW) از 26 دی لغایت 5 بهمن ماه سال جاری (15 تا 24 ژانویه 2021) در برلین برگزار خواهد شد. این نمایشگاه بزرگترین روادید بین المللی است که هر ساله از سال 1926 میلادی برگزار می‌گردد. نمایشگاه در سال 2020 با مشارکت 1883 شرکت از 72 کشور و 398806 بازدید کننده متخصص در فضایی به مساحت 128800 مترمربع برگزار شد. شرکت‌های خارجی دارای غرفه در نمایشگاه هفته سبز، حق فروش محصولات خود را دارند و درصورت حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه، آن‌ها می‌توانند طی 10 روز نسبت به فروش تولیدات و اقلام عرضه شده در غرفه خود اقدام نمایند.

 

با توجه به حضور اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و شرکت‌های خارجی از سراسر جهان در نمایشگاه فوق، حضور در نمایشگاه و همایش وزرای کشاورزی جهان در آلمان فرصت مغتنمی جهت معرفی توانمندی‌ها و صادرات اقلام کشاورزی و مواد غذایی کشورمان است. لذا حضور در هفته سبز فرصتی برای تأمین نیازمندی‌ها و صادرات اقلام تولیدی  در این بخش است.

در سال گذشته صرفاً 4 شرکت ایرانی به‌صورت جداگانه و در سالن‌های متفاوت اقدام به ثبت‌نام و اجاره غرفه در نمایشگاه سبز برلین نمودند  . 

در نمایشگاه سال جاری، 15 آگوست 2020 پایان زمان ثبت‌نام و ارسال درخواست‌ها برای اجاره غرفه و معرفی کارکنان و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه، 11 ژانویه 2021 شروع ساخت پاویون، 14 ژانویه پایان ساخت پاویون، 15 لغایت 24 ژانویه برگزاری نمایشگاه هفته سبز و 26 ژانویه جمع‌آوری پاویون اعلام‌شده است.  

ضمناً هرساله وزرای کشاورزی بیش از 100 کشور دنیا در همایش بین‌المللی وزرا که در حاشیه برگزاری نمایشگاه فوق برگزاری می‌شود، حضور دارند و علاوه بر شرکت‌ها و اتحادیه‌های تولیدکننده و واردکننده محصولات کشاورزی غذایی در آلمان، شرکت‌های خارجی بیش از 170 کشور دنیا در نمایشگاه هفته سبز به عرضه محصولات تولیدی خود اقدام می‌کنند.

با توجه به درخواست شرکت های مختلف برای معرفی محصولات غذایی مازاد بر نیاز جهت صادرات، برای برنامه‌ریزی و حضور مؤثر در بازارهای بین‌المللی، علاوه بر معرفی مجازی محصولات، ضروری است تولیدکنندگان در نمایشگاه‌های تخصصی بین‌المللی همچون نمایشگاه هفته سبز با شرکت‌های واردکننده مذاکره و اقدام به عقد قراردادهای درازمدت تجاری نمایند.  همچنین باید برای تداوم صادرات، به حفظ کیفیت و رعایت استانداردهای اجباری و بین‌المللی توجه گردد.

 

جزئیات اطلاعات و شرایط حضور در نمایشگاه، تاریخ های ثبت نام، اجاره محل، معرفی پرسنل و ... از طریق مراجعه به سایت اینترنتی  www.gruenewoche.de  قابل دسترسی است.

 

Source: economic.mfa.ir