You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

NEWS & EVENTS:


شرکت سرمایه‌گذاری بلک‌راک به پول نقد روی آورد

شرکت سرمایه گذاری آمریکایی “بلک راک” که از نظر دارایی های تحت مدیریت بزرگترین است و به همین دلیل سرمایه گذار پیشرو در جهان به حساب می آید، از سرمایه گذاری به صورت سنتی خودداری می کند و ترجیح می دهد در زمان بحران، پول نقد در حسابهایش باشد.

 

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، سرخیو تریگو پاسا، مدیر یکی از بخش های این شرکت گفت که شرکت به تازگی انبوهی از دارایی های خود را فروخته است که به طور عمده شامل اوراق قرضه کشورهای در حال توسعه بوده است.

شرکت بلک‌ راک شرکت خدمات مالی آمریکایی و چند ملیتی است ، که در زمینه سرمایه‌ گذاری ، مدیریت سرمایه‌ گذاری ، مدیریت ثروت و مدیریت دارایی فعالیت می‌نماید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود.

این صندوق در معرض رکود بالایی قرار دارد. با توجه به اینکه بلک راک در سال ۲۰۱۹ بطور ریسک پذیری بدهی داشته است  لذا بدترین ریسک بازار امسال را با نقدینگی مدیریت خواهد کرد.

سرجیو تریگو پاز ، که به نظارت بر صندوق های استراتژیک ۱٫۶ میلیارد دلاری بلک راک  کمک می کند ، می گوید : وی تا اوایل فوریه دارایی های نقدی نمونه کارها را به ۲۰ درصد افزایش داد در حالی که پیروزی در اوراق با بازده بالا به دلیل شیوع کروناویروس در چین رو به وخامت گذاشت.

این سرمایه گذار مستقر در لندن همچنین اظهار داشت : وی شروع به کاهش برخی از ارزهای آمریکای لاتین ، خرید مبادلات پیش فرض اعتباری شاخص و به ارزهایی همانند ین ژاپن و فرانک سوئیس روی آورد. تریگو پاز هشدار داد احتمال وقوع رکود جهانی در مدت طولانی “زیاد” است زیرا ویروس تقریباً در همه کشورها روبه گسترش است.

وی در مصاحبه روز جمعه گفت: “پول  حرف اول را می زند” وی گفت: “شما تصور می کردید به نظر می رسد ، نیمه اول سال ۲۰۲۰ بدون سر و صدا و در آرامش پیش خواهد رفت ، و اعتبارات بازارهای نوظهور با بازده بالا بسیار مثبت بودند. اما کروناویروس  به کل بازی را  تغییر داد. “

براساس داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ ، دارایی شرکت ها به دلیل جنگ قیمت نفت باعث شد قیمت نفت خام برنت به پایین ترین نرخ چهار سال اخیر خود برسد.

موارد کروناویروس در سراسر جهان به بیش از ۱۶۷،۰۰۰ رسیده است که مرگ و میرها بیش از ۶،۴۰۰ نفر است. مدارس ، رستوران ها و مراسم مختلف در آمریکا تعطیل شده اند ، یک پزشک متخصص داخلی ، پیش بینی می کند حداقل هشت هفته طول بکشد تا بدترین شیوع بیماری سیر خود را طی کند.

گزارش اندیشکده، موسسه سرمایه گذاری بلکوک ، نشان می دهد : ” شیوع کروناویروس بر فعالیت های اقتصادی به شدت ، تأثیرگذار خواهد بود .”