You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

NEWS & EVENTS:


سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیاردریالی در منطقه ویژه اقتصادی پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریالی طی سال گذشته در این منطقه خبر داد. نادر ثناگومطلق با اشاره به افزایش مسیرهای پروازی ازاین فرودگاه عنوان کرد: با افزوده شدن مسیرهای جدید پروازی، در حوزه سرمایه‌گذاری نیز اتفاقات خوبی رخ داده، به گونه‌ای که در سال ۹۸ به اندازه کل سال‌های فعالیت فرودگاه پیام سرمایه‌گذار جذب شده است. وی با اشاره به ظرفیت و ویژگی‌های منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های منطقه موجب شده تا شاهد تمایل هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای حضور در منطقه ویژه باشیم. همچنین بازفعال‌سازی واحدهای تولیدی از برنامه‌های پیش‌روی منطقه است که در حال برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی مجدد ۱۲ شرکت در منطقه ویژه اقتصادی پیام هستیم.

 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام اشتغال‌زایی را از دیگر برنامه‌های امسال منطقه عنوان کرد و گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، با توسعه فاز ۴ در سال جاری، ۲ هزار شغل جدید و تا پنج سال آینده ۱۰ هزار اشتغال‌زایی در این منطقه ایجاد می‌شود. فاز چهارم به عنوان بزرگ‌ترین فاز منطقه ویژه اقتصادی پیام با ۱۶۵ هکتار مساحت در هفت پهنه در حال آماده‌سازی است که سه پهنه آماده واگذاری به شرکت‌ها است. 

ثناگومطلق ایجاد تسهیلات لازم برای حضور شرکت و برندهای مطرح در فاز چهارم منطقه ویژه اقتصادی پیام را از برنامه‌های مهم در دست اقدام دانست و خاطرنشان کرد:  راه‌اندازی نخستین شهرک فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور، استقرار دیتا سنترهای بزرگ‌ترین اپراتور کشور، راه‌اندازی نمایشگاه دائمی‌ در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این فاز است.

پروازهای مسافری فرودگاه بین‌المللی پیام در داخل کشور به مقصدهای اهواز، مشهد مقدس و کیش فعال شده است. با راه‌اندازی ظرفیت‌های فرودگاهی پیام در بخش مسافری، نه تنها می‌تواند به استان البرز بلکه به دیگر استان‌های کشور از جمله قزوین، زنجان و تهران خدمات‌رسانی کرد.

 دنیای اقتصاد