You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

NEWS & EVENTS:


بنیاد آزادی اقتصادی فیلیپین برنده جایزه آزادی تمپلتون در سال 2019 شد

-

 بنیاد آزادی اقتصادی فیلیپین به پاس فعالیت‌هایش برای پایان دادن به محدودیت‌های پتنت‌های زمین‌های کشاورزی، آزادسازی میلیاردها دلار ارزش زمین و تحول بالقوه  در بخش کشاورزی کشور فیلیپین جایزه آزادی تمپلتون در سال 2019 را دریافت کرد.

برای چندین دهه دارندگان پتنت کشاورزی در فیلیپین به دلیل محدودیت‌های قانونی دوران مشترک‌المنافعی که نیازهای اقتصاد در حال توسعه این کشور را نادیده می‌انگاشت، قادر به فروش زمین خود یا استفاده از آن به عنوان وثیقه نبودند.

بنیاد آزادی اقتصادی فیلیپین با تلاش‌های خود منجر به تصویب قانونی در فوریه 2019 شد که این محدودیت‌های قانونی قدیمی را از بین برد و بازار آزاد را برای صاحبان پتنت گشود تا از زمین‌های خود به عنوان منبع سرمایه استفاده کنند. تحقیقات و حمایت بنیاد آزادی اقتصادی فیلیپین برای کمک به قانونگذاران در تدوین لایحه، ایجاد ائتلافی از حامیان و ایجاد شبکه با ذینفعان برای تصویب قانون جدید مؤثر بوده است و این جایزه نیز به همین دلیل به آن اعطا شده است.

بنیاد آزادی اقتصادی یک سازمان حمایتی عمومی است که بر پیشبرد آزادی اقتصادی و سیاسی، حکمرانی خوب، حقوق مالکیت امن مناسب، اصلاحات مبتنی بر بازار و حمایت از مصرف‌کننده تمرکز دارد. این بنیاد شامل دبیران و وزیران سابق و فعلی کابینه، شخصیت‌های برجسته دانشگاهی، شخصیت‌های رسانه‌ای معتبر و صاحبنظران و افراد و موفق برجسته در کسب‌وکار است.

جایزه آزادی تمپلتون از سال 2004 توسط موسسه اطلس اعطا می‌شود و ارزش آن یکصد هزار دلار است. این جایزه به پاسداشت سرمایه‌گذار فقید و انسان‌دوست، سِر جان تمپلتون، نامگذاری شده است. این جایزه معتبر به ابتکارات و مشارکت‌های استثنایی و ابتکاری در درک آزادی و پیش‌برد سیاست‌های عمومی که باعث ترویج سعادت، نوآوری و خود شکوفایی انسان می‌شود اهدا می‌شود.

منبع:  Atlas Network